Yaşayana 8-12 bin, ölüm aylığı alana 5 bin lira promosyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu yaptığı açıklamada, kamu bankaları aracılığıyla emekli maaşı alanlar için 8 ila 12 bin lira arasında promosyon artışı sağlanacağını duyurmuştu.  Bu kez de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ölüm aylığı alan vatandaşların alacağı promosyonlara ilişkin açıklama yaptı. 

  • 165

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu yaptığı açıklamada, kamu bankaları aracılığıyla emekli maaşı alanlar için 8 ila 12 bin lira arasında promosyon artışı sağlanacağını duyurmuştu. 

Bu kez de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ölüm aylığı alan vatandaşların alacağı promosyonlara ilişkin açıklama yaptı. 

Kamu bankalarına başvuran bu hak sahipleri, 5 bin TL promosyon alabilecekler. SGK'nin duyurusuna göre, 3,3 milyon kişi bu fırsattan yararlanabilecek ve başvuru süreci için bankalara gitmeleri gerekecek. Bu adım, ölüm aylığı alan vatandaşların maddi durumuna katkı sağlayacak önemli bir destek olacak. 

SGK'nin açıklaması şöyle:

"Kurumumuzdan aylık alan 12,7 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri Kamu Bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir.

Bunun dışında, SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi Kamu Bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belirlenen tutarlar asgari seviyede olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerdir. Diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçları ayrıca paylaşılacaktır."

 

 

Bakmadan Geçme