• Haberler
  • Aktüel
  • Yargıtay Üyesinden başıboş köpekler konusunda çıkış

Yargıtay Üyesinden başıboş köpekler konusunda çıkış

Yargıtay Üyesi İdris Ünal, kızı ile birlikte başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan baba ile ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

 

Sivas’ın Şarkışla ilçesi Yukarı Mahalle’de geçtiğimiz gün yaşanan olayda 15’e yakın başıboş sokak köpeği, okuldan evine dönen 14 yaşındaki İrem Gölbaşı’na saldırdı. Köpekler tarafından yere düşürülüp sürüklenen kız çocuğunu yaşanan korkunç olayı güvenlik kamerasından gören annesi ve okul servisinin sürücüsü fark edip kurtardı.

Canlarını zor kurtardılar

Şarkışla ilçesi Yukarı Mahalle’de geçtiğimiz gün yaşanan olayda 15’e yakın başıboş sokak köpeği, okuldan evine dönen 14 yaşındaki İrem Gölbaşı’na saldırdı. Köpekler tarafından yere düşürülüp sürüklenen kız çocuğunu yaşanan korkunç olayı güvenlik kamerasından gören annesi ve okul servisinin sürücüsü fark edip kurtardı. Çocuk saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken, durumu öğrenen babası Yaşar Gölbaşı ruhsatlı yivsiz av tüfeğiyle köpekleri evinin çevresinden uzaklaştırmak için havaya ateş açtı. Köpekler bu kez babaya saldırdı. Kendini kurtarmak için köpeklerin üzerine gelişigüzel ateş açan Gölbaşı, 4 köpeğin telef olmasına neden oldu. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Gölbaşı, alınan ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kendini kurtarmak için gelişigüzel ateş açtı

Yaşar Gölbaşı, yaptığı açıklamada başıboş sokak köpekleri nedeniyle can güvenlikleri kalmadığını belirterek, “Ben 20 gün önce artan köpek saldırılarına karşı tedbir alınması için ilgili kurumlara başvurdum. Tarlada pancar sürerken kızıma saldırdıkları haberini aldım. Eve dönüp köpekleri uzaklaştırmak için havaya ateş açtım. Bana saldırdıklarında üzerlerine doğru gelişigüzel ateş açtım. Bu sırada 4’ü vurularak telef oldu. Kızım canını kurtardı ancak burada bir can kaybı yaşanmaması için tedbir alınmasını istiyoruz” dedi.

Yargıtay Üyesi İdris Ünal soruşturmayı eleştirdi
Yargıtay Üyesi İdris Ünal, saldırgan başıboş köpeklerin 4’ünü silahıyla vurarak etkisiz hale getirilen ve gözaltına alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan babaya açılan soruşturmayı eleştirdi.

Soruşturma açılmasını sosyal medyadan eleştiren Ünal, “Bu konuda 30 yıllık bir hukukçu olarak şunu söylemek istiyorum. İnsana saldıran bir köpeği öldüren kişi hakkında bırakın tutuklamayı soruşturma yapmak bile abesle iştigaldir” ifadesinde bulundu.

 

Bakmadan Geçme