Rötar çilesi Meclis gündeminde

CHP'li Karasu, AJet'in rötar ve iptalleri nedeniyle vatandaşın çektiği çileyi Meclis'e taşıyarak iktidarı eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak AnadoluJet’in yerine kurulan ve rötarları nedeniyle vatandaşı bezdiren AJet’i Meclis Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

Karasu, AJet’in rötarlarına iktidar yandaşlarının bile isyan ettiğini hatırlatarak, “Uçuşu iptal edilip sinir krizi geçiren var, saatlerce muhatap bulamayan var. İçerden gelen bilgiler teknik sorunlar olduğunu, pilot eksiği olduğunu söylüyor. Şirket yöneticileri ne yapıyor? Milyonları ceplerine indiriyor. Millet çile çekmiş, yollarda kalmış beyefendilerin umurunda bile değil!” dedi.

Karasu, Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren ve ulaştırma alanında düzenlemeler içeren Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerine yaptığı konuşmada, Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak kurulan AnadoluJet’in yaptığı rötarların vatandaşı artık bezdirdiğini vurguladı. İktidar milletvekillerine seslenirken “Havaalanlarına gidin, bakın demiyorum çünkü aynı sorunu sizler de yaşıyorsunuz. Önce 'Anadolu' ismini sildiniz, ‘AJet’ yaptınız. Niçin yaptınız kimse anlamadı, çünkü siz Anadolu’ya düşmansınız” ifadesini kullandı.

Saatlerce süren rötar ve uçuş iptallerinin vatandaşı çileden çıkardığını vurgulayan Karasu, “Çocuklar, yaşlılar AJet yüzünden perişan, cenazesi olanı var, hastası olanı var, iş görüşmesine giden var. Yandaşlarınız bile isyan ediyor. Uçuşu iptal edilip sinir krizi geçiren var, saatlerce muhatap bulamayan var. İçerden gelen bilgiler teknik sorunlar olduğunu, pilot eksiği olduğunu bildiriyor. Şirket yöneticileri ne yapıyor? Milyonları ceplerine indiriyor. Millet çile çekmiş, yollarda kalmış beyefendilerin umurunda bile değil. Nasıl olsa Bakan özel uçakla geziyor,” diyerek tepkisini dile getirdi.

Karasu, yetkililere seslenerek, “Bir an önce liyakatli isimleri bu firmaların başına getirin, ülkenin en önemli markalarının bu şekilde rezil olmasına, vatandaşlarımızın çile çekmesine bir son verin” dedi.

Bakmadan Geçme