• Haberler
  • Memur
  • CHP: Sarayın cambazı TÜİK milyonlarca insanı enflasyon altında ezdirecek

CHP: Sarayın cambazı TÜİK milyonlarca insanı enflasyon altında ezdirecek

CHP'li Bulut, TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranlarının milyonları enflasyon altında ezdireceğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı haziran ayı enflasyon oranlarına sert tepki gösterdi.

TÜİK'i "saray cambazı" olarak nitelendiren Bulut, hükümetin TÜİK aracılığıyla milyonların cebine el uzattığını söyledi. Bulut, "TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranları, memur ve emeklilere gerçek enflasyonun yarısı kadar zam öngörüyor. Bu durum milyonları enflasyon altında ezdirecek," dedi. Ayrıca, asgari ücretin de zam almayacağını belirtti.

"Tayyip Erdoğan’ı üzme istatistik kurumu"

Bulut şu ifadeleri kullandı:

"Tayyip Erdoğan’ı üzme istatistik kurumu, saray cambazı TÜİK enflasyon oranlarını açıkladı. Açıkladığı enflasyon oranlarına göre memurlar, memur emeklileri 19,3 zam alacak. Peki bu oranın reel enflasyonla mukayese ettiğinizde neredeyse yarı yarıya. TÜİK açıkladığı bu enflasyon oranlaryla memurları, memur emeklilerini, milyonlarca insanı enflasyon altında ezdirecek. Bunun yanında emeklilerin kök maaşı 8 bin lira olanlar da bir kuruş zam alamayacak. Asgari ücrette zam yapılmayacağını zaten ifade ettiler. TÜİK eliyle milyonların cebine bu iktidar elini atmış durumda. Milyonların geçim derdine derman olmak yerine aksine enflasyonun altında ezdirmek durumundalar. TÜİK, saray cambazlığına devam ettiği sürece bu halk enflasyon altında ezilecek. Buna sebep iktidarın, sarayın kendisi."

Bakmadan Geçme