• Haberler
  • Aktüel
  • Özel'in 'arsız metin yazarları' dediği isimlerden Yönter: Botokslu Özgür, hadi bak dalgana

Özel'in 'arsız metin yazarları' dediği isimlerden Yönter: Botokslu Özgür, hadi bak dalgana

CHP lideri Özgür Özel'in, grup toplantısında MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'e yönelik 'Sinan Ateş' soruları gerginliğe neden oldu. Yönter, Özel'e 'Botokslu, hadi bak dalgana' tepkisini verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, grup toplantısında MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter’e yönelik ‘Sinan Ateş’ soruları gerginliğe neden oldu. Yönter, Özel’e “Botokslu, hadi bak dalgana” diyerek tepki gösterdi.

 Özel, partisinin dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Bu isimler Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ayıklanmıştır?” diye sordu ve MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter’i işaret etti.

Yalçın ve Yönter sosyal medya üzerinden Özel'e yanıt verdi. Yönter, “Bazı basın yayın organlarında Özgür isimli aşağılık bir müfterinin dünkü grup toplantısında MHP’deki o ikili diyerek şahsımı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’ı ima ettiği anlaşılmaktadır. Eczacı Özgür, karın ağrını ve kuyruk acını biliyoruz, fakat iflah olmaz bir vaka olduğun için tedavini de zor görüyoruz…” ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın ise “Sahteci ve siyaset kalpazanı CHP'nin estirmeye çalıştığı suni dostluk ve uyum havası çabuk dağıldı. Yalancı bahar pek kısa sürdü. Takke düştü, kel göründü. Mürai Özgür'ün gerçek ve çirkin yüzü, grup toplantısında gözler önüne serildi. İftiracı ve yalancı Özgür'ün son orta oyununu seyrettik. İşte sen busun Özgür Özel.” paylaşımında bulundu.

"Hadsizliğinde haddini bildiririz"

Semih Yalçın, açıklamasının devamında, “Özgür Efendi, yerel seçim rüzgârından esinlenip hayallere kapılarak kibrin, enaniyetin çukuruna çok erken düştün. Şimdiden o koltukta sırıtmaya başladın. Sahte diyalog ve siyasi uyum masken çabuk indi. Büründüğün kuzu postundan çıkıp nasıl bir sırtlan olduğunu gösterdin. Lakin, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin hakikati yansıtan çarpıcı sorularının ağırlığı altında ezildin. Lafazanlık ve mugalata yaptın ama PKK'lılarla işbirliğinin, teröristlere yoldaşlığının üzerini örtemedin. Özgür özel, millete hesap vermen gereken sorularla karşılaşınca saldırganlaşıyor, topu taca atıyorsun. Yavuz hırsız misali ev sahibini suçlu çıkarıyor, suçunu bastırıyorsun. Yüzlerce askerimizin, binlerce vatandaşımızın katilleri ile birlikte siyaset yaparak MHP'ye ayar vermeye cüret edince bütün pisliklerin ortaya çıkıyor. Bizden söz ederken sesin de titriyor dizlerin de... Gözlerin yuvalarından fırlıyor, kaşların oynuyor... Aziz milletimize saygıyla ilan ediyoruz: Siyasi varlığını PKK'nın siyasi kanadına borçlu olan CHP'nin başına geçirilen bir hadsizin, bize ahkâm kesmesine izin vermeyiz. Bazı boşboğazlardan aldığı yanlış tüyolarla bize laf yetiştirmeye çalışan Özgür Özel'e her hadsizliğinde çarçabuk haddini bildiririz.” dedi.

"Botokslu Özgür, hadi bak dalgana"

Yönter, açıklamasının devamında, “Sayın Genel Başkanımızın şamar gibi yüzüne inen sorularına misilleme yapıp sen de dört soru sormuşsun… Çünkü kaçacak yerin kalmadı, bölücülerin elini eteğini öpecek kadar diptesin… Özgür, ya dinle ya da not al: Liderimiz, yaptığı ve yapacağı tüm konuşmaları, yayımladığı tüm mesajları bizzat kendisi hazırlar, bu esnada danışmanlarından bazı konularla ilgili araştırma yapmasını isteyebilir… Bu herkesin bildiği, senin gibi cahillerin inkar ettiği bir hakikattir… Böyle bir meseleyi konuşmak inanılması çok zor bir seviyesizliktir… Yani ne benim ne de Semih Beyin konuşma metinlerine dahli görülmüş şey değildir… Bu bir… Demek ki senin kulağına bir şeyler üfleyenler seni keklemişler… Dümene gelmişsin, tuzağa düşmüşsün, işbirlikçilerini tekrar gözden geçirmende fayda olduğu kanaatindeyim… Bu iki… Kaldı ki Sayın Genel Başkanımızın kesip attığı tırnak bile sana on gömlek fazla gelir… Diğer yandan, en küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun! Daha sana ne diyelim… Hodri meydan… Bu da üç… Sende utanma yok ki! Sende omurga yok ki! İşin özünde sende hiçbir şey yok, ama CHP’nin Genel Başkanısın… Yazık, günah, ayıp… Senin gibi müptezellerin varlığı bile Türk siyasetinin mahvı perişanlığına en açık delildir… Sen Ülkücü düşmanısın, MHP düşmanısın, kimlerle iş tuttuğun cümle alemin de malumudur… Müfteriliğinin hukuki bedelini inşallah ödeyeceksin… Botokslu Özgür haydi bak dalgana” ifadelerine yer verdi.

Özgür Özel ne demişti?

CHP lideri Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelttiği 4 soruya aynı şekilde 4 soruyla karşılık vermişti. Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP'yi ve Bahçeli'yi hedef alan Özel, "Sayın Bahçeli, size bu soruları yazan o arsız metin yazarları şu 4 soruya cevap versinler" demişti. Özel isimlerini anmadan MHP kurmayı İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'ı hedef almıştı.

Özgür Özel, Bahçeli'nin kendisine sorduğu sorulara yanıt verirken, "Sayın Bahçeli bana 4 tane anormal soru sormuş. Ben ona saat sormayınca o bana soru sormuş. Türkiye İttifakı diyen, al yıldızlı bayrağın renklerini meydanlarda haykıran bir partinin, filenin sultanlarıyla ağlayanların partisinin genel başkanına sorulacak sorular değil bunlar. Ben bunların kime sorulacağını biliyorum da o seviyeye inmek istemiyorum" dedi. Ayrıca, Bahçeli'nin danışmanlarının yazdığı sorulara karşılık olarak, "Sayın Bahçeli size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu 4 soruya cevap versinler" diyerek kendi sorularını şöyle yöneltti:

1. Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından ayıklanmıştır?
2. Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış birinin ölümünden sonra 'Kimse tweet atmayacak, taziye bildirmeyecek' diyen hangi ikisidir?
3. Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları ortaya çıkıp, bu aracın trafikte ceza yemeyecek statüye kavuşturulmasını hangi ikisi sağlamıştır?
4. Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken bu ikisinin bu sisteki payı nedir?

Bahçeli'nin Özel'e 4 sorusu

MHP lideriDevlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında Özel'e şu soruları yöneltmişti:

1. İmralı canisinin ve cezaevindeki terör mahkumlarının affını istiyor musunuz?
2. Vatan topraklarının bir bölümünde bağımsız Kürdistan'ın kurulmasından yana mısınız?
3. Beraber 'demlendiklerinize' söz verdiniz mi? Hangi dış mihrakların nam ve hesabına siyasi çalışma yürütüyor, Türkiye'nin geleceğini kimlerle konuşuyor, kimin folluğunda yatıyorsunuz?
4. 37 kişinin katiline verilen cezalar hukuksuzsa size göre hukuk nedir? Adalet nedir? Devlet nedir? Siyasi onur ve millet sevdası sizin meşrebinizde ne manaya gelmektedir?

Bakmadan Geçme