• Haberler
  • Memur
  • MEB'de sözleşmeli personel alımı için tercih dönemi yarın sona eriyor

MEB'de sözleşmeli personel alımı için tercih dönemi yarın sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nda sözleşmeli personel alımı için tercih dönemi, yarın sona eriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözleşmeli personel alımı için tercih döneminin yarın sona ereceğini duyurdu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruya göre, söz konusu alımlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında gerçekleştirilecek.

Adaylar, tercihlerini 3-9 Temmuz tarihleri arasında "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile yapabilecekler. Tercih işlemleri, 9 Temmuz 2024 saat 23.59'da sona erecek.

ÖSYM'nin konuya ilişkin 3 Temmuz tarihli duyurusu şöyleydi:

"KPSS-2024/6: Millî Eğitim Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Millî Eğitim Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/6 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 3-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 3 Temmuz 2024 tarihinde saat 11.00’de başlayacak ve 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/6 Tercih kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bakmadan Geçme