Eğitim

Eğitim Haberleri

TED'in 45'inci kampüsü Üsküdar'da açıldı

Türk Eğitim Derneği, 45'inci kampüsü Üsküdar'da açıldı. 20 bin metrekarelik alanda eğitime açılacak olan okulda 70 derslik, 5 laboratuvar, 2 konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, yemekhane, 2 kütüphane, oyun alanları ve çok sayıda çalışma odası yer alıyor. Açılış programına, TED Üsküdar Kurucu genel müdür Nevzat Kulaberoğlu ve TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu katıldı.

ÖSYM, 26 soruluk anketle KPSS adaylarının görüş, öneri ve değerlendirmesini aldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarına giren adaylara 26 soruluk anket sunularak sınav hakkında görüş, öneri ve değerlendirmeleri alındı.

Yenimahalle Belediyesi 60 öğrenciye kucak açtı

Yenimahalle Belediyesi şehir dışından gelip yurtlara yerleşemeyen 60 üniversite öğrencisine kucak açtı.

Bakan Kasapoğlu'ndan öğrenci yurdu vurgusu

İzmir Valiliğinde açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Türkiye'deki yurt altyapımızı rekor seviyeye ulaştırdığımız gibi İzmir'imizde de ciddi bir yurt altyapısı ilerlemesi kat ettik. Türkiye genelinde hummalı bir çalışma var' dedi.

İstasyon Kütüphane ANKARAY Dikimevi İstasyonu'nda kitapseverler ile buluşmaya devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 'Al, Oku, Bırak' sloganıyla başkentlileri kitap okumaya teşvik etmeye devam ediyor. Yolcuların seyahatlerini kitap okuyarak değerlendirmesi amacıyla Kızılay Metro İstasyonu ve Dikimevi ANKARAY İstasyonu'nda açılan ücretsiz kütüphanelere başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Süslü Kadınlar Turgutlu'da turladı

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'na ev sahipliği yaptı.

Balkan gençliği Bursa'da toplandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Okulu'nun bu yılki kapanış programı ve program çerçevesindeki Balkan Gençlik Zirvesi Bursa'da gerçekleştirildi.

Ameliyatlı KPSS adayı sınava hasta nakil aracıyla götürüldü

Hatay'da geçirdiği ameliyat sonrası oturamayan bir kişi, hasta nakil aracıyla götürülerek KPSS sınav salonuna sedyeyle taşındı.

Yüz binlerce adayın ter döktüğü KPSS Lisans oturumu bugün gerçekleşti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından iptal edilen ve yinelenmesi kararı alınan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans oturumu bugün gerçekleştirildi.

KPSS'ye giren adaylar sınavı değerlendirdi

Yurt genelinde iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) yeniden yapılan ilk oturumunda ter döken adaylar sınavı değerlendirdi.

KPSS ilk oturumu sona erdi

Yeniden düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu olan Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı tamamlandı. İkinci oturum olan Eğitim Bilimleri ise saat 14.45'te başlayacak.

Çankırı'da KPSS heyecanı: Sınav binasına koşarak girdiler

Çankırı'da, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek ve genel kültür oturumu başladı. Kapıların kapanmasına dakikalar kala okula gelen adaylar, koşarak sınav binalarına girdi.

KPSS'de aday manzarası değişmedi

Antalya'da KPSS'de alışılmış manzaralar yaşanmaya devam etti. Bazı adaylar sınava son dakikalarda yetişirken, bazı adaylar da sınav yerini karıştırarak yanlış salona geldi. Küpesini çıkarmayı unutan adaylar ise kapı önlerinde bekleyen yakınlarına koştu.

Adaylar içeride, yakınları dışarıda ter döküyor

İptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı. Yurt genelinde olduğu gibi Kocaeli'de de sınav heyecanı yaşandı.

KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu başladı

Kırıkkale'de, ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek ve genel kültür oturumu başladı. Adaylar, kontrollerin ardından sınav merkezlerine alındı.

Erken geldi ama KPSS'ye giremedi

Tokat'ta KPSS'nin yapıldığı sınav merkezine erken gelen aday, bir anlık dalgınlığı nedeni ile sınava giremedi.

İptal edilen KPSS ilk oturumu başladı

31 Temmuz 2022'de gerçekleşen ve hakkındaki iddialar sonrası iptal edilen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarının ilk oturumu bugün başladı. Bazı adaylar son anda sınava yetişti.

İptal edilen KPSS'de ilk oturum başladı

Bazı soruların bir yayınevinin yaptığı deneme sınavındaki sorularla aynı olduğu iddiaları üzerine iptal edilen KPSS'de ilk oturum başladı. Sakarya'da da memur adayları, sınavın ilk oturumunda 120 soruyu 130 dakikada tamamlamaya çalışacak.

Karabük'te KPSS heyecanı

Karabük'te Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek ve genel kültür oturumu başladı. Adaylar, kontrollerin ardından sınav salonlarına alındı.

Toplam 1385 haber.