• Haberler
  • Emekli
  • Eskiden emekli ikramiyesi ile kurban alınabiliyordu

Eskiden emekli ikramiyesi ile kurban alınabiliyordu

Emeklilerin bayram tadında bir bayram yaşayabilmeleri için 3 bin lira tutarındaki ikramiyelerin yetersiz kaldığını belirten Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, bayram ikramiyeleri ile birlikte emekli aylıklarının da ödenmesi için Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin bayram tadında bir bayram yaşayabilmeleri için 3 bin lira tutarındaki ikramiyelerin yetersiz kaldığını belirterek bayram ikramiyeleri ile birlikte emekli aylıklarının da ödenmesi için Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu.

Ergün, yaklaşan Kurban Bayramı için bugün yazılı bir açıklama yaptı. Emeklilerin, aylıklarını bayramdan önce talep ettiğini belirten TÜED Başkanı Ergün, 3 bin lira tutarındaki ikramiyelerin de yetersiz kaldığını ifade etti.

Ergün şunları kaydetti:

"Sadece 3 kilo baklava almaya yetecek bir baklavayla bayram kutlaması yapmak mümkün değildir. Giderek ağırlaşan ekonomik şartlar geçmişte bir kurban almaya yetecek tutarda olan bayram ikramiyelerinin alım gücünü bu kadar yitirmesi emekli topluluğumuzu derinden üzmektedir. Bu nedenle gerçek bir bayram coşkusu yaşamanın özlemini çekmekteyiz. Emeklilerimizin, aylıklarının da aynı tarihlerde ödenmesi bir nebze de olsa topluluğumuzu rahatlatacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Bakanımızdan talebimiz, bayram ikramiyeleri ile birlikte aylıkların da ödenmesidir. Aksi takdirde torunlarına bayram harçlığı bile veremeyecek olan emeklilerimiz, bayramı geçmişteki bayramlar gibi tadında ve coşkusunda yaşayamayacaktır."

İkramiyelerin 10-14 Haziran'da  ödeneceği açıklanmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan dün akşam yaptıkları açıklamada, 16 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyesinin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacağını duyurmuştu. Erdoğan, “Böylece tek kalemde emeklilerimize toplam 42 milyar lira tutarında bir ödeme yapmış olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bakmadan Geçme