• Haberler
  • Aktüel
  • DEM Parti'li Sırrı Sakık'ın oğlu bir kişiyi silahla yaralamaktan tutuklandı

DEM Parti'li Sırrı Sakık'ın oğlu bir kişiyi silahla yaralamaktan tutuklandı

Cenk Sakık, Ankara'da bir kişiyi tabanca ile yaraladıktan sonra polise teslim oldu. Gözaltına alınan Sakık, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu Cenk Sakık, Ankara'da bir kişiyi tabanca ile yaraladıktan sonra polise teslim oldu. Gözaltına alınan Sakık, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Olay, Çankaya ilçesi Ayrancı Mahallesi Hoşdere Caddesi'nde meydana geldi. Sırrı Sakık'ın oğlu Cenk Sakık, Murat Köylü'yü tabanca ile yaraladıktan sonra araçla kaçtı. İhbar üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralanan Köylü, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis, olaydan sonra kaçan Cenk Sakık'ı yakalamak için çalışma başlattı. Sakık, öğle saatlerinde olayda kullandığı tabanca ile birlikte polise teslim oldu. Gözaltına alınan Sakık, adliyeye sevk edildi. Yaralanan Murat Köylü'nün hastanedeki tedavisi devam ederken, soruşturma sürdürülüyor.

Sakık, Cumhuriyet savcısına ifade vererek "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Bakmadan Geçme