• Haberler
  • Memur
  • Ayşe Ateş'e göre FETÖ taktiği devrede: Duruşmada ağız birliği nasıl sağlandı? İfadeler nasıl değişti?

Ayşe Ateş'e göre FETÖ taktiği devrede: Duruşmada ağız birliği nasıl sağlandı? İfadeler nasıl değişti?

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, 4 günlük duruşma maratonun ardından 'FETÖ usulü taktik ve tertiplerle sosyal medyada uzun zamandır yürütülen bu alçak kampanya bizlere kiralık katillerle bu sızma karanlık yapı arasındaki bağı çok iyi gösteriyor. İkisinin de menşei hakkında fikir veriyor.' mesajı verdi. 

 

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı davanın dördüncü celsesi dün Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde yapıldı. Davaya bugün beşinci celse ile devam edilecek.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, dört günlük duruşma sürecine ilişkin sosyal medya paylaşımı ile değerlendirdi. 

Ateş, *Artık zırvaları bir kenara bırakalım. Biraz da gerçekleri konuşalım. Çünkü bizim gerçeğe ihtiyacımız var." ifadesiyle başladığı paylaşımında "FETÖ usulü taktik ve tertiplerle sosyal medyada uzun zamandır yürütülen bu alçak kampanya bizlere kiralık katillerle bu sızma karanlık yapı arasındaki bağı çok iyi gösteriyor. İkisinin de menşei hakkında fikir veriyor." mesajı verdi. 

Ayşe Ateş, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

 “Duruşmada ağız birliği nasıl sağlandı? İfadeler nasıl değişti? Değişen ifadeler duruşmadan önceki 15 gün boyunca sosyal medyada nasıl ve kimler tarafından dolaşıma sokuldu?” sorularının cevabı tam karşımızda duruyor. Sosyal medya paylaşımlarında "Otopsi raporu ortaya çıktı!" diyorlar. Duruşmada müdafiler, bu iddialar incelensin, diyor. Önce "Selman yurt dışına kaçtı!" şeklinde bilgi kirliliği yapıyor, duruşma günü de katillerin ifadesi biter bitmez "Selman yurt dışına kaçmış, duruşmada yok, demek ki iddialar doğru!" diyerek haklılıklarını ortaya koymaya çalışıyorlar. Sosyal medyada kesin ifadeler, duruşmada sağa sola yalpa. Ama konumuz bu değil. Bu tertip ve taktikler size bir şey hatırlattı mı? Bu ve benzeri yüzlerce paylaşım dikkatle incelendiğinde sosyal medyada duruşmadan önceki bir ay boyunca FETÖ usulü taktik ve tertiplerle belirli bir odak tarafından servis edilen ve hiçbir belge ve bulguyla da uyuşmayan mermi markalarının, “Sinan Ateş'in kafasına Selman sıktı” yalanlarının duruşmada kiralık katil Eray Özyağcı ve azmettirici Doğukan Çep’in tutuklandıktan 19 ay sonra ağzından bir anda nasıl döküldüğü, bu sufleleri kimlerden aldıkları konusunda hiç kimsenin şüphesi kalmayacaktır. Paylaşım tarihlerine dikkat! Duruşmalar 1 Temmuz günü başladı.

Not: X, 4 adet görsel aldığı için diğer görselleri alt alta paylaşma gereği duymadım. Elimizdeki ekran görüntüleri bunlarla sınırlı değil. Organize bir yapıyla karşı karşıyayız."

Bakmadan Geçme