Salih YASİN

ZALİMLERE …

Salih YASİN

  • 1671

Kendine IŞİD diyen, kendine PKK diyen, adı değişen, kendi değişmeyen zalimler. Adına BM deyin, ABD deyin, ha Almanya, ha Fransa, ha İngiltere ve Rusya. Hepsi aynı, kendi inançları, kendi maddi çıkarları. Biz vazgeçmeyince kendi inançlarımızdan, hatalarımız olsa bile inanıyorsanız, yeriniz onların yanı değil. Ve onları memnun edemezsiniz.

Yüzyıllar önce insanları köleleştirdiler. Topraklarla birlikte insanları da sattılar. Şimdi oyunda roller değişti. Adı köle olan kalmadı. Haçlı seferlerinin logosu ve ismi de yok. Ancak, haçlı seferleri devam ediyor. Modern kölelik devam ediyor. Bu defa çaktırmadan sömürüyorlar diyeceğim, ancak, bunca saldırı, ölüm, mazlum, şehit, yetim ve öksüz görünce. İşin çakılmayacak bir tarafı kalmadı.

Zulüm, zulüm, zulüm, devam etmez. Müslümanlar ve mazlumlar muhakkak dirilecek. Bu böyle gitmez. İster güçlü olsunlar, ister fakir ve zayıf. Nice kavimler var ki çok büyüklerini yerle bir etmemiş olsun. Güç imanda, güç Allah’ta. Biz Müslümanlar buradayız.

Bizim hesabımız, makamda değil, parada değil, petrolde değil, sömürü de değil, zalimlik yarışında değil. Tüm zalimler korksun bizden. Ne yapsanız, çareniz yok. Sonunuz var. Hesabınız var. Hem bu dünyada hem ahirette.

Gelin vazgeçin desek, anlamazsınız. İşiniz gücünüz zulüm ve kan. Bazen işin bizzat üstlenicisisiniz, bazen de taşeronlarınız var. Adınız farklı farklı ama siz birsiniz. Hepiniz aynı saftasınız. Biz zaten biliyorduk, siz söylemesenizde. Ayrı hareket ediyor gibi görünsenizde.

Tarihe bakın. Olana bitene bakın. Vakit geçmeden, gücünüzün zehirleyici etkisine kapılmayın. Bu ah’ların hesabı sorulur. Şehitlerin, gazilerin, yetimlerin, öksüzlerin, mazlumların ahı sorulur. Haksızlığınızı, hak görmeyin. Gelin vazgeçin. Sizden korkmayanlar var. Sizden korkmayan Müslümanlar var.

Ankara’da patlattınız, Afganistan’ı, Irak’ı ve Suriye’yi tarumar ettiniz. İş zulüm olunca, birlik kurmanıza bile gerek olmadan bir hareket ettiniz. Şehirlerimizi yok ettiniz, insanlarımızı perişan ettiniz. Biz sizden davacıyız. Ey Allah’ım bize güç ver. Ey Allah’ım bize sırf senin rızan için, sırf bu mazlumların ah’ının hesabını sormak için güç ver. İmanlı insanlar, imanlı halk ve imanlı bir ordu ver. Bu zalimlere haddini bildirelim, Ey Allah’ım. Zaten davacıyız, sana havale ettik. Asıl hesabı, hesap gününde sen sor, Ey Allah’ım.

Bize güç ver. Parayı para için verme. Silahı zulüm için verme. İmkanları günahlar için verme. Bize güç ver, imanınla. Bize güç ver, dininle. Bizi dininden ayırma. Bizi sensiz bırakma. Biz gün sayıyoruz. Sen bizlerin işlerini kolaylaştır. Zorlaştırma.

Elbet çıkacağız. Unutmadık. Unutmuyoruz. Unutmayacağız. Kızılay’da da olsa, Sur’da da olsa, Halep’te de olsa, Bosna’da da olsa. Hepsi bir bizim için. Hepsi kardeşimiz. Her mazlum bizim kardeşimiz. Her Müslüman bizim kardeşimiz.

Bize güç verirsen, zalimlerin hepsinden hesap soracak bir güç ver.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Şafi isminle şifa diliyoruz. Ve Sen’den güç istiyoruz, iman istiyoruz, sözümüzün arkasındayız.

Acılı ailelere sabırlar dilerken;

Allah’ın selamı üzeriniz olsun.

Yazarın Diğer Yazıları