• Haberler
  • Memur
  • Koltuk dağıtımı, tam gaz! Yeğenler, kardeşler, danışmanlar, hepsi müdür oldu

Koltuk dağıtımı, tam gaz! Yeğenler, kardeşler, danışmanlar, hepsi müdür oldu

CHP'li başkanların eşe dosta ve akrabaya ballı koltuk dağıtımı tüm hızıyla sürüyor. Sabah gazetesi'nden Murat Karaman'ın haberine göre akraba atamaları hız kesmeden devam ediyor.

Adana'da CHP'li Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, başkan yardımcısı yaptığı kız kardeşinin büyük oğlu Hasan Aydoğan'a 10, Emlak İstimlak Müdürü yaptığı Hasan Aydoğan'ın kardeşi Kubilay Aydoğan da 2 müdürlük bağladı.

Çukurova Belediye Başkan Yardımcılığı yaparken, Afet İşleri Müdürlüğü'ne atanan Selami Kandemir, yeğeni ve kız kardeşini de kendi biriminde müdür yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'un danışmanı İrfan Doğan da Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin'in Özel Kalem Müdürü oldu.

Adana'da, 31 Mart yerel seçimlerinde Yüreğir Belediye başkanlığı koltuğuna oturan, CHP eski milletvekili Ali Demirçalı, hiç vakit kaybetmeden, başkan yardımcılığına kız kardeşinin oğlu Hasan Aydoğan'ı getirdi.

Daha önce Adana Büyükşehir Belediyesi'nde spor müdürlüğü de yapan Aydoğan'a, başkan dayısı tarafından 10 müdürlük bağlandı. Emlak İstimlak Müdürlüğü'ne getirilen Hasan Aydoğan'ın kardeşi Kubilay Aydoğan'a da 2 müdürlük bağlandı.

AMCA, HALA, YEĞENE MÜDÜRLÜK

Çukurova Belediyesinde ise yeğen ve kardeş atamaları yapıldı. Daha önce Çukurova Belediye Başkan Yardımcılığı yapan ve aynı zamanda eski emniyet müdürü olan Selami Kandemir, yeni dönemde Afet İşleri Müdürlüğü'ne atandı.

Bu atamanın hemen ardından ise Selami Kandemir'in yeğeni Sabri Kandemir, aynı birimdeki Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekilliğine, kız kardeşi Canan Soncul'u ise Bilgi İşlem Müdürlüklerine getirildi.

BULUT'UN DANIŞMANI ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut'un danışmanı İrfan Doğan da Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin'in Özel Kalem Müdürü oldu.

İrfan Doğan, atanmasını sosyal medya hesabından, "Özel kalem müdürü olarak göreve başlamanın gururunu yaşıyorum" paylaşımında bulundu.

 

Bakmadan Geçme