İYİ Parti'nin Teşkilat Başkanı görevinden istifa etti

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

  • 113

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kavuncu şu ifadeleri kullandı:

“Bilindiği üzere, partimiz genel seçimler sonrası 31 Mart yerel seçimlerine ittifaksız girme kararı almış ve tüm ülkede aday belirleme süreci başlamıştır. Bu süreçte, kamuoyuna da yansıyan bazı isimler haricinde İstanbul için adaylık talebinde bulunan olmamıştır. Parti içerisinde de bu doğrultuda bir gelişme olmayınca görev bana düşmüştür. Ben de partim için bu sorumluluğu seve seve üstlendim. Ancak seçimleri beklediğimizin çok altında bir sonuçla tamamladığımızı kabul etmek zorundayız. Tüm bu şartlar altında, ben de üzerime düşen sorumluluğu yerine getirerek, gerek yapılacak olan olağanüstü kongremizin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi, gerekse İstanbul'da aldığımız sonuçla doğrudan ilişkili olarak, 8 aydır yürütmekte olduğum Teşkilat Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte, İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak Türk milletinin sorunlarını dile getirmeye, var gücümle Türkiye için çalışmaya devam edeceğim.” 

 

İYİ Parti'nin seçim performansı

İYİ Parti belediye başkanlığı yarışında Türkiye genelinde %3,77 oy oranıyla 1.735.924 oy alarak 1 il, 24 ilçe ve 7 belde belediye başkanlığına sahip oldu. Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, bu performansı ile seçimi 6. sırada tamamlamış oldu. 

 

Bakmadan Geçme