İmamoğlu'na 11,5 puan farkla kaybeden Murat Kurum ne açıklama yaptı?

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

  • 138

Yarışı rakibi Ekrem İmamoğlu'na karşı yaklaşık 11,5 puan farkla kaybeden Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurum AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile kameraların karşısına çıktı.

Kurum, seçimlerde tercihini hangi partiden yana yaparsa yapsın, iradesini sandığa yansıtan vatandaşlara teşekkür etti. 90 gün boyunca teşkilatlarıyla birlikte İstanbul'un 39 ilçesinde vatandaşlarla buluştuğunu belirten Kurum, projelerini ve hayallerini paylaştığını ifade etti.

İstanbullulara teşekkür eden Kurum, sahada olmayı sürdüreceklerini ve milletin kendilerini nerede görmek istiyorsa orada olacaklarını vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin daha büyük ve güçlü olması için çalışacaklarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayal ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkmak için çaba göstereceklerini söyledi.

Kurum, Cumhurbaşkanı'na, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, teşkilatlara ve İstanbullulara teşekkür ederek, seçilen belediye başkanlarına, meclis üyelerine ve muhtarlara tebriklerini iletti. Seçimlerin İstanbul ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Eksiği olan konuları teşkilatlarıyla birlikte gidermek için sahada olacaklarını belirten Kurum, 1 Nisan'dan itibaren milletle yeniden buluşacaklarını ifade etti.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, "Eksiğimiz neyse onu gidermek için teşkilatlarımızla birlikte sahada olacağız" diyen Kurum, "Büyük ve güçlü Türkiye davası için çalışacağız. Ülkemizin geleceğe daha iyi hazırlanması adına şehirlerimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz" mesajı verdi.

Murat Kurum şunları kaydetti:
"Bu seçimde tercihini hangi partiden yana yaparsa yapsın iradesini sandığa yansıtan kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bize inanan, bizimle yol yürüyen, projelerimizi, hayallerimizi paylaştığımız, proje ve hayallerle birlikte dava arkadaşlığı yaptığımız kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.

"BENİMLE YOL YÜRÜYEN HER BİR KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM"
İstanbulluların bir kardeşi ve evladı olarak bizi bağrına basan tüm İstanbullu hemşehrilerime çok çok teşekkür ediyorum. 90 gündür sahada bilfiil 39 ilçemizde teşkilatlarımızla, adaylarımızla birlikte vatandaşımıza gittik. Dilimiz döndüğünce proje ve eserlerimizi paylaştık. Bizi her bir vatandaşımız bu süreçte gerçekten samimi duygularla bağrına bastı. O yüzden tüm İstanbullu kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum.

"YİNE SAHADA OLACAĞIZ"
Bugün sahur saati itibariyle sandık kurullarımıza, teşkilatlarımıza, 90 gündür ev, iş, ailesinden feragat eden teşkilat mensuplarımıza, başta kıymetli başkanım, il başkan yardımcılarım, milletvekillerim, benimle yol yürüyen her bir kardeşime çok çok teşekkür ediyorum.

İstanbullu hemşehrilerimiz şundan emin olsun, İstanbul'un muradı, Murat kardeşleri İstanbul için çalışmaya devam edecek. Yine sokakta olacağız. Milletimiz bizi nerede görmek istiyorsa orada olacağız. Gece gündüz sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çalışmaya devam edeceğiz.

"BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE DAVASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"
Büyük ve güçlü Türkiye davası için çalışacağız. Ülkemizin geleceğe daha iyi hazırlanması adına şehirlerimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz ve vatandaşımızla el ele verip zor günleri nasıl atlattıysak aynı anlayışla ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayal ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için çalışacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bize inandığı ve bu görevi tevdi ettiği için teşekkür ediyorum. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey'e teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. BBP bizimle beraber yol yürüdü. Tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Aziz İstanbullulara en büyük teşekkürü yapmak istiyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin diyorum. Bugün milletimizin sandığa yansıyan iradesiyle birlikte üzerimize düşen vazifeleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

Eksiğimiz neyse onu gidermek için teşkilatlarımızla birlikte sahada olacağız. Yarından itibaren yine milletimize gideceğiz. Bu süreçte seçilen belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı tebrik ediyor. Bu seçimlerin İstanbul ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Bakmadan Geçme