Haftanın 7 günü ziyarete açık olan Kıbrıs Araba Müzesi, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı'nda da gezilebilecek

KKTC'de aralarında Kıbrıs Türk toplum lideri Dr. Fazıl Küçük'e Kraliçe Elizabeth tarafından hediye edilen makam arabasının da yer aldığı 150'nin üzerinde klasik otomobili meraklılarıyla buluşturan Kıbrıs Araba Müzesi, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı'nda da ziyarete açık olacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Memur 5 - Haber Merkezi

KKTC’de aralarında Kıbrıs Türk toplum lideri Dr. Fazıl Küçük’e Kraliçe Elizabeth tarafından hediye edilen makam arabasının da yer aldığı 150’nin üzerinde klasik otomobili meraklılarıyla buluşturan Kıbrıs Araba Müzesi, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’nda da ziyarete açık olacak.

Sergilediği 150’nin üzerinde klasik otomobille 1900’lerin başından günümüze otomobil tarihini tek çatı altında meraklılarıyla buluşturan Kıbrıs Araba Müzesi, Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde haftanın 7 günü ziyarete açık. Kıbrıs Türk toplum lideri Dr. Fazıl Küçük’e Kraliçe Elizabeth tarafından hediye edilen makam arabasının da yer aldığı müze, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’nda da ziyaretçilerini ağırlayacak. Kıbrıs Araba Müzesi, sahip olduğu zengin koleksiyon ile 1900’lerin ilk yıllarından başlayarak otomobillerin dönüşümünü gözler önüne seriyor. Müzenin en eski aracı 1901 model Crestmobile. Dünyada tek olma özelliğine sahip bu aracın yanı sıra 1900’lerin başından günümüze uzanan 120 yıllık tarihin her döneminden onlarca otomobil ziyaretçilerine unutulmaz bir seyir zevki yaşatıyor.

Klasiğin ihtişamı haftanın 7 günü Kıbrıs Araba Müzesi’nde

1901 model Crestmobile, 1903 model Wolseley, 1909 model Buick, 1918 T Ford Runabout ve 1930 Willys Overland Whippet Deluxe gibi dönem filmlerinden aşina olunan pek çok klasik otomobilin yanı sıra Kıbrıs Araba Müzesi zengin bir klasik spor araba koleksiyonuna da sahip. Müzenin duvarında asılı duran 1979 model Ferrari 308 GTS bunlardan biri. Ayrıca 300 km hız sınırını aşan ilk seri üretim otomobil Jaguar’ın yanı sıra; Lamborghini Murcielago Roadster, Dodge Viper SRT10 Final Edition, Ford GT 40, 1964 Dodge Dart, 1970 Ford Escort Mk1 RS 2000 gibi dönemlerinin en gösterişli otomobilleri de Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde bulunan Kıbrıs Araba Müzesi’nde haftanın 7 günü ziyaretçileri ile buluşuyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN