31 Mart seçimlerine doğru: 'Bu dönemin en büyük küskün kitlesi emekliler'

 31 Mart sürecindeki gözlemlerini aktaran yazar Yusuf Ziya Cömert, seçim öncesi yaşanan ekonomik zorluklar ve emeklilerin tercihlerine nasıl yansıyacağı konusunda önemli tespitlerde bulundu.

  • 781

Türkiye'nin seçim atmosferine girmesiyle, emeklilerin seçimlere yönelik bakış açısı ve beklentileri merak konusu olmaya devam ediyor. Karar gazetesi yazarı Yusuf Ziya Cömert, "Emekli doktorası" başlıklı yazısında, 31 Mart seçimlerine dair emeklilerin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Adeta "31 Mart bizim neyimiz olur?" sorusunu sorduran Cömert'in kaleme aldığı bu yazı, emeklilerin ekonomik zorluklar karşısındaki tepkilerini ve seçim sürecine ilişkin düşüncelerini ortaya koyuyor.

"Emekli doktorası" başlıklı yazısında 31 Mart seçimlerinde İstanbul'daki kıran kırana yarışa ilişkin gözlemlerini aktaran Cömert, seçmenin içler acısı haline emekliler üzerinden vurgu yaptı.

Cömert, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Şiddetli enflasyon, dar gelirlilerin tahammül sınırını aşan hayat pahalılığı yerel seçimde vatandaşın tercihlerine ne kadar yansıyacak?

Bu dönemin en büyük küskün kitlesi emekliler.

Her şeyi unutsalar geçen sene memurlara verilip emeklilerden esirgenen seyyanen zammı unutmuyorlar.

Elleri kolları bağlı ne grev yapabilirler ne boykot.

Emeklilerin ne kadarı iktidarı sandıkta ikaz etme ihtiyacı duyacak?

Eğer küskünlüklerinde ciddiyseler seçim sathının tamamında anketçilere, siyasetçilere doktora yaptırabilirler.

Ya da siyasete doktora yaptırmazlar, yoksulluk ana bilim dalındaki ihtisaslarına devam ederler.”

Bakmadan Geçme